Bent u bekend met de situatie van Igor en Galina die al 17 jaar stateloos in Nederland verblijven?1
Vraag 2
Bent u bekend met de uitspraak van de Raad van State van april 2024 waaruit blijkt dat hun aanvraag voor een verblijfsvergunning jarenlang onterecht is afgewezen?
Vraag 3
Vindt u het ook zeer pijnlijk om te horen dat de psychische toestand er na zoveel jaar heel slecht aan toe is?
Vraag 4
Hoe kan het gebeuren dat er 8 maanden later nog niets gebeurd is voor deze mensen juist omdat in deze situatie een verblijfsvergunning zo lang onterecht is afgewezen?
Vraag 5
Deelt u de mening dat deze mensen jarenlang door Nederland op inhumane wijze zijn behandeld?
Vraag 6
Waarom worden zaken niet met prioriteit behandeld als uit uitspraken van in dit geval de Raad van State blijkt dat er jarenlang ten onrechte geen verblijfsvergunning is gegeven?
Vraag 7
Hoe gaat u ervoor zorgen dat er snel door de IND naar deze casus zal worden gekeken? Op welke wijze gaat u ervoor zorgen dat er snel een oplossing komt voor Igor en Galina?
Vraag 8
Kunt u aangeven hoeveel meer mensen er in een soortgelijke positie zitten?
Kamervraag document nummer: kv-tk-2025Z00081
Volledige titel: De uitzichtloze situatie voor de stateloze Igor en Galina die al 17 jaar in Nederland wonen