Stemming

Amendement van het lid Bikker over het verhogen van het budget voor het Actieplan Samen tegen Mensenhandel

36,2 %
63,8 %


PvdD

D66

DENK

PVV

SP

BBB

FVD

JA21

VVD

CU

GroenLinks-PvdA

SGP

NSC

Volt

CDA


Nr. 50 AMENDEMENT VAN HET LID BIKKER

Ontvangen 20 november 2024

De ondergetekende stelt het volgende amendement voor:

De departementale begrotingsstaat wordt als volgt gewijzigd:

I

In artikel 33 Veiligheid en criminaliteitsbestrijding worden het verplichtingenbedrag en het uitgavenbedrag verhoogd met € 500 (x € 1.000).

II

In artikel 92 Nog onverdeeld worden het verplichtingenbedrag en het uitgavenbedrag verlaagd met € 500 (x € 1.000).

Toelichting

Dit amendement verhoogt de uitgaven voor het Actieplan Samen tegen Mensenhandel. Medio 2024 is op aandringen van de Kamer (motie Bikker c.s., kst 28 683, nr. 238) en het veld een aanscherping van de aanpak aangebracht en zijn de beschikbare middelen van 2024 tot en met 2027 jaarlijks met € 500.000,– verhoogd tot € 2,5 miljoen. Met dit budget is er echter nog steeds geen ruimte voor een ambitieuze aanpak, die zich onder andere ook richt op de klant, technologie en het internationale aspect. Dit amendement voorziet in extra middelen om de aanpak op deze punten uit te breiden.

Budgettair

Met de nota van wijziging zijn de middelen die samenhangen met intensivering van het kabinet om de nationale veiligheid te versterken overgeboekt naar de JenV-begroting. Hiervan is nog 60 miljoen euro (structureel) onverdeeld. Indiener stelt voor hiervan 500.000 euro in te zetten voor het Actieplan Samen tegen Mensenhandel.

Bikker


Amendement van het lid Bikker over het verhogen van het budget voor het Actieplan Samen tegen Mensenhandel

2024-11-20
Dossier: 36600-VI
Indiener(s): Mirjam Bikker (CU)
Onderwerpen: begroting financiƫn
Bron: https://zoek.officielebekendmakingen.nl/kst-36600-VI-50.html