Ontvangen 20 november 2024
De ondergetekenden stellen het volgende amendement voor:
I
In artikel 33 Veiligheid en criminaliteitsbestrijding van de departementale begrotingsstaat worden het verplichtingenbedrag en het uitgavenbedrag verhoogd met € 178 (x € 1.000).
II
In artikel 92 Nog onverdeeld van de departementale begrotingsstaat worden het verplichtingenbedrag en het uitgavenbedrag verhoogd met € 178 (x € 1.000).
De generieke taakstelling op subsidies leidt ertoe dat de maatschappelijke opdracht van het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (hierna: CCV) onder druk komt te staan. De weerslag die de generieke taakstelling heeft op het CCV achten de indieners ongewenst. Het voorkomen van criminaliteit is immers van groot belang. Als criminaliteit wordt voorkomen, vraagt dat ook minder capaciteit van Politie en het Openbaar Ministerie. Indieners vinden het belangrijk dat het CCV door kan gaan met het bieden van ondersteuning van gemeenten en publiek-private samenwerking kan blijven bevorderen. Het amendement regelt in dat kader dat de voorgenomen taakstelling op het CCV incidenteel met 178.000 euro wordt verminderd, zodat de inzet van het CCV in 2025 kan worden gecontinueerd. Dekking wordt gevonden binnen artikel 92.
Michon Helder Six Dijkstra