Kamervraag 2024Z19189

Het bericht dat er grote zorgen zijn voor de transportsector door de aankomende grenscontroles

Ingediend 22 november 2024
Beantwoord 17 december 2024 (na 25 dagen)
Indiener Joris Thijssen (PvdA)
Beantwoord door Beljaarts
Onderwerpen bestuur economie parlement transport
Bron vraag https://zoek.officielebekendmakingen.nl/kv-tk-2024Z19189.html
Bron antwoord https://zoek.officielebekendmakingen.nl/ah-tk-20242025-868.html
  • Vraag 1
    Bent u bekend met het bericht «Nederland krijgt grenscontroles vanaf 9 december: Grote zorgen voor transportsector»?1

    Ja.

  • Vraag 2
    Wat vindt u van de zorgen die worden geuit door de transportsector?
  • Vraag 3
    Is er, voorafgaand aan het besluit om grenscontroles in te voeren, een analyse gedaan over de economische gevolgen van dit besluit? Als dat het geval is, kunt u deze analyse met de Kamer delen?
  • Vraag 4
    Als er geen analyse is gedaan van de economische gevolgen, bent u bereid dit alsnog doen?
  • Vraag 5
    Wat doet u om de economische gevolgen van de grenscontroles te beperken?
  • Vraag 6
    Bent u bereid om in gesprek te gaan met vertegenwoordigers van de transportsector om hun zorgen te bespreken en op zoek te gaan naar oplossingen?

    Het kabinet staat reeds in contact met de transportsector. Het kabinet heeft maatregelen genomen om de impact van binnengrenscontroles op grensoverschrijdende verkeer te beperken. Indien er signalen zijn over daadwerkelijke significante beperkingen, dan kunnen deze besproken worden en zullen deze waar mogelijk geadresseerd worden.


Kamervraag document nummer: kv-tk-2024Z19189
Volledige titel: Het bericht dat er grote zorgen zijn voor de transportsector door de aankomende grenscontroles
Kamerantwoord document nummer: ah-tk-20242025-868
Volledige titel: Antwoord op vragen van het lid Thijssen over het bericht dat er grote zorgen zijn voor de transportsector door de aankomende grenscontroles